Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Мінфін сподівається рефінансувати платежі по боргах в третьому кварталі 2012 року

Мінфін сподівається рефінансувати платежі по боргах в третьому кварталі 2012 року

Україна, яку в жовтні чекають парламентські вибори, планує запозичити на внутрішньому і зовнішньому ринках в третьому кварталі 18 млрд грн ($ 2,25 млрд) при припадають на цей період погашення держборгу в розмірі 17,6 млрд грн, повідомило відомство.

Представник Мінфіну назвала боргову навантаження третього кварталу і в цілому другого півріччя легкої для країни, позбавленої фінансової підтримки Міжнародного валютного фонду, але аналітики говорять про ризики тиску на курс гривні і скорочення міжнародних резервів на тлі дефіциту поточного рахунки і зниження припливу іноземних інвестицій.

Протягом третього кварталу загальний обсяг надходжень за борговими операціями по загальному фонду державного бюджету складе 18 млрд грн, - йдеться в опублікованому на сайті Мінфіну повідомленні департаменту боргової та міжнародної фінансової політики.

Україна, якої в першому півріччі не вдалося реалізувати плани випуску євробондів, не виключає, що в третьому кварталі із зовнішніх джерел можна буде отримати 8,0 млрд грн ($ 1 млрд), або 44,4% запланованих на цей період позик. http://posash.com.ua/

Ми не будемо виходити з будь-якої вартості будь-яку ціну. У мене на друге півріччя легке навантаження на бюджет: липень - $ 36 млн, серпень - $ 405 млн, - сказала директор департаменту Галина Пахачук.

За її словами, Мінфін уже має на казначейському рахунку кошти для цих виплат.

Вибір інструментів, за допомогою яких буде здійснюватися фінансування державного бюджету, буде залежати від ситуації, що складається на внутрішньому та зовнішньому фінансових ринках, - йдеться в повідомленні департаменту.

У першому півріччі Мінфін займав тільки на внутрішньому ринку шляхом розміщення облігацій внутрішньої держпозики і отримав близько 44 млрд грн, включаючи випуск номінованих в іноземній валюті паперів на суму $ 2,1 млрд і 316 600 000 євро.

Україна збиралася ще в березні вийти з випуском євробондів на суму приблизно $ 1 , 5 млрд, але не дуже сприятлива ситуація на ринках капіталу і перестановки в уряді відсунули ці плани.

Загальний обсяг можливих зовнішніх запозичень, передбачених законом про держбюджет на 2012 рік, становить приблизно $ 4 млрд, включаючи кредити Світового банку на суму $ 500 млн і розміщення зовнішніх облігацій на $ 3,5 млрд. У той же час, закон дозволяє міняти джерела позик не порушуючи граничні параметри боргу.

На первинних аукціонах ОВДП, Мінфін практично щотижня розміщує номіновані в доларах папери строком обігу один, два і три роки під приблизно 9,3% річних.

Згідно з даними інвесткомпанії Dragon Capital, суверенні євробонди України з погашенням в 2020 і 2021 роках подорожчали в минулу п'ятницю на 0,75-1,00 пункту і їх поточна прибутковість , раніше перевищувала дев'ять відсотків, знизилася до 8,7 / 8,38 і 8,84 / 8,54% відповідно.

Нагадаємо, в червні Нацбанк збільшив обсяг викупу держоблігацій в 12,5 рази. Як повідомляє НБУ, обсяг викупу ОВДП з початку року склав 9,7 млрд грн. Операції з продажу регулятором зі свого портфеля держоблігацій України протягом місяця не проводилися.

korrespondent.net

Мінфін сподівається рефінансувати платежі по боргах в третьому кварталі 2012 року

Категория: Мои статьи | Добавил: Иван (11.11.2012)
Просмотров: 130 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Категории раздела
Мои статьи [123]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск